Hakkımızda

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

 

…”Dünya Helal Birliği, ürün ve hizmetleri araştırıp, bilinçlendirme ve belgelendirme çalışmaları yapan bir çatı sivil toplum kuruluşudur”…

 

Öncelikli amacımız; gıda başta olmak üzere, ürün ve hizmetler konusunda standartlar, uygunluk kriterleri ve araştırma çalışmaları yaparak insanoğlunun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesine yardımcı olacak faaliyetlerin yürütülmesini sağlamaktır. Bu yaklaşımıza paralel olarak ulusal ve uluslarası alanda araştırmalar yapmakta, sonuçları ile ilgili panel, konferans, seminerler düzenlemekteyiz.

Bizler Helal standardı denildiğinde,
İslami kurallar dahilinde;
İnanç değerlerine zarar vermeyen,
Amaçlanan kullanımına uygun olarak,
Hammadde alımından tüketiciye ulaşıncaya kadar olan,
Her aşamada kontrol ederek hazırlandığı,
İzlenebilirliğin ve sürdürülebilirliğin sağlandığı,
Tüketildiğinde tüketiciye zarar vermeyen bir sistemi bütün olarak anlıyor ve süreçlerimizi buna uygun şekilde düzenliyoruz.

Sertifikasyon süreçlerimizde İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü’nün (SMIIC) geliştirmiş olduğu OIC/SMIIC Genel Helal Standardı’nı uygulamaktayız.

5 kıtada, 37 ülkede temsilciliği, 4 ilde şubesi, 4 adet yetkilendirdiği kuruluş olan bir çatı kuruluşuz. Bilim kurulumuz 52 kişiden oluşan teknik denetimler konusunda yeterli olan baş denetçilerden, yurtiçi ve yurtdışında konusunda söz sahibi 250 teknik bilim adamından oluşmaktadır.

 

 

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

Shopping Cart